Złotniki. Top 5 rzeczy do zobaczenia we wsi Złotniki

Turystyka

Wieś Złotniki położona jest u stóp słynnych polskich gór. Najciekawszym miejscem do odwiedzenia jest tu zamek w Złotnikach.

Podobno pierwszym właścicielem zamku był Wacław Czeski. Był on księciem śląskim w XIV wieku. Po jego śmierci jego córka sprzedała zamek Zakonowi Krzyżackiemu. Po tym zamek przejęli królowie polscy, a Krzyżacy stracili własność. Zamek został później sprzedany rodzinie Kossowskich. Byli oni właścicielami zamku przez lata. Później zamek odziedziczył Jan Kossowski, a następnie jego syn, który w 1945 roku sprzedał zamek rządowi polskiemu.

Po II wojnie światowej zamek został opuszczony i teraz jedynymi mieszkańcami zamku są duchy.

Zobaczysz wiele ciekawych rzeczy, jeśli odwiedzisz ten zamek, ale najciekawszą rzeczą jest kolekcja lalek i zabawek, które są tu przechowywane. Mówi się, że jest tu ponad 1000 lalek i zabawek, ale tylko ich liczba nie jest znana.

Jeśli planujecie odwiedzić zamek, to musicie zarezerwować bilet. Bilety można kupić w cenie 15 zł. Zamek można również zwiedzić rezerwując wycieczkę.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł o “Top 5 Things To See In The Village Of Złotniki”. Jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia w tej wsi, więc możesz wybrać to, które najbardziej Ci się podoba.