10 miejsc, które trzeba odwiedzić w Kairze

Turystyka

Kair jest stolicą Egiptu i jednym z największych ośrodków turystycznych na całym świecie. Ludzie z całego świata przyjeżdżają, aby odwiedzić to miejsce i spędzić swoje wakacje. Pogoda jest przyjemna, a ludzie są przyjaźni i gościnni.

Ale jak zdecydować, gdzie spędzić swoje wakacje? Jeśli zapytasz mnie, polecę ci odwiedzić 10 miejsc w Kairze i cieszyć się pięknem tego miejsca.

1. Muzeum Egipskie

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to pokochasz to muzeum, ponieważ posiada ono największą kolekcję artefaktów z przeszłości. Znajduje się ono na brzegu rzeki Nil.

2. Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie są najbardziej znaną atrakcją turystyczną w Egipcie. W Gizie znajdują się trzy piramidy. Piramidy te zostały zbudowane dla faraona Khafre.

3. Świątynia Ramzesa II

Ta świątynia została zbudowana dla Ramzesa II. Znajduje się ona w pobliżu Sfinksa.

4. Sfinks

Sfinks w Gizie jest najstarszym kamiennym posągiem na świecie. Został znaleziony w XIX wieku i znajduje się na brzegu Nilu.

5. Stary Kair

Old Cairo to nazwa starego miasta w Kairze. Budynki tutaj są starożytne, a architektura jest inna.

6. Muzeum Egipskie

To muzeum jest największym na świecie i znajduje się nad brzegiem Nilu. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć różne artefakty z przeszłości.

7. El-Giza Zoo

El-Giza zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych na świecie. Znajdziesz tam wiele zwierząt takich jak słonie, lwy, niedźwiedzie i małpy.

8. Bazar Khan el-Khalili

Jest to najstarszy i największy targ na całym świecie. Znajdziesz tu wszystko, jak przyprawy, ubrania i buty.

9. Koptyjski kościół św. Jerzego

Koptyjski kościół św. Jerzego jest największym i najstarszym kościołem w Kairze.

10. Cytadela Saladyna

Cytadela Saladyna jest najstarszą i największą fortecą w Kairze. Została zbudowana jeszcze w XII wieku.

Wnioski:

Kair jest miłym i spokojnym miejscem, w którym można się zrelaksować i spędzić wakacje. Jeśli szukasz dobrego miejsca dla swojej rodziny i przyjaciół to polecam Ci odwiedzić te miejsca i cieszyć się pięknem tego miejsca.