Najlepsze rzeczy do zobaczenia w Lizbonie, Portugalia

Turystyka

Lizbona jest najczęściej odwiedzanym miastem w Portugalii i nie bez powodu. Ma wiele atrakcji turystycznych i większość turystów woli ją odwiedzić. Oto niektóre z najlepszych miejsc, które można odwiedzić w Lizbonie.

Kaplica Świętego Franciszka Ksawerego

Jest to słynny kościół, który znajduje się w dzielnicy Alfama. Kaplica jest słynna ze względu na cuda, które miały tu miejsce.

Pałac Hrabiego Flandrii

Jest to największy pałac w Lizbonie i znajduje się on w pobliżu rzeki Tag. Pałac ten został zbudowany przez króla Hiszpanii.

Pałac Pena

Pałac Pena jest jednym z najstarszych pałaców w Lizbonie. Pałac ten położony jest na nabrzeżu rzeki Tag.

Casa das Rosas

Casa das Rosas jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Lizbonie. Jest również znany jako najbardziej romantyczne miejsce w Lizbonie.

Miradouro da Graça

Miradouro da Graça jest jednym z najbardziej znanych zabytków w Lizbonie. Jest to idealne miejsce na zachód słońca.

Largo do Chiado

Jest to największy plac w Lizbonie, będący jednocześnie sercem miasta. Na Largo do Chiado znajduje się główny dworzec kolejowy, główny rynek oraz najważniejsze centra handlowe.

Wieża Lizbońska

Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Lizbony. Jest to najwyższy budynek w mieście, a z jego szczytu można uzyskać najlepsze widoki.

Wnioski:

Podzieliłem się z Tobą najlepszymi miejscami, które możesz odwiedzić w Lizbonie. Jeśli planujesz podróż do Portugalii to jestem pewien, że spodoba Ci się ten wpis. Podzieliłem się również niektórymi z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Lizbonie.