Co warto zobaczyć w Seattle

Turystyka

Seattle jest jednym z najpopularniejszych miejsc dla podróżników z całego świata. Według najnowszych badań, Seattle jest drugim najczęściej odwiedzanym miejscem wśród turystów, którzy odwiedzają Stany Zjednoczone. Istnieją różne miejsca w Seattle, które należy odwiedzić podczas wizyty w tym mieście.

Oto niektóre z najlepszych rzeczy do zobaczenia w Seattle:

Space Needle

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Seattle jest Space Needle. Space Needle jest ikoniczną wieżą miasta. W 1962 roku rozpoczęto budowę tej słynnej konstrukcji i od tego czasu jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych Seattle.

Space Needle to 360-stopniowy obrotowy budynek, który oferuje najlepsze widoki na Seattle. Ma wysokość 309 stóp i jest wykonana ze stali nierdzewnej, szkła i aluminium. Głównym celem Space Needle jest danie poczucia, jak to jest być w przestrzeni kosmicznej.

Zapewnia również odwiedzającym wspaniały widok na Mount Rainier.

Pike Place Market

Pike Place Market jest bardzo znaną atrakcją turystyczną Seattle. Jest to największy rynek rolniczy w Stanach Zjednoczonych i ma bardzo dużą liczbę sprzedawców. Jest to bardzo znane miejsce wśród mieszkańców i turystów.

Znajdziesz tu wiele rodzajów żywności i napojów. Pike Place Market słynie również z owoców morza.

Ogród i szkło Chihuly

Chihuly Garden and Glass jest jednym z najbardziej znanych muzeów w Seattle. Zostało otwarte w 2001 roku i znajduje się w Seattle Center. Jest to pierwsze tego typu muzeum na świecie.

Chihuly Garden and Glass poświęcone jest dziełom artysty Dale’a Chihuly’ego. Ogród został zaprojektowany w taki sposób, że naśladuje naturalne otoczenie.

Chihuly Garden and Glass to zarówno ogród wewnętrzny, jak i ogród zewnętrzny. Ogród wewnętrzny zawiera kolekcję dzieł artysty Dale Chihuly.

Ogród zewnętrzny składa się z kolekcji rzeźb i elementów wodnych.

Pike Place Market

Pike Place Market to słynna atrakcja turystyczna Seattle. Jest to największy rynek rolniczy w Stanach Zjednoczonych i posiada bardzo dużą liczbę sprzedawców.

Jest to bardzo znane miejsce wśród mieszkańców i turystów.

Wnioski:

Wyżej wymienione są jednymi z najlepszych rzeczy do zobaczenia w Seattle. Jeśli planujesz odwiedzić Seattle to upewnij się, że nie przegapisz tych rzeczy.