Co warto zobaczyć w Berlinie?

Turystyka

Berlin jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Europie, ale miasto ma wiele do zaoferowania. Jest tak wiele rzeczy, które można zrobić w Berlinie, ale niektóre z najważniejszych rzeczy są wymienione poniżej.

1. Brama Brandenburska

Brama Brandenburska jest jednym z najbardziej znanych zabytków w Berlinie, a także jest symbolem pokoju i wolności. Została zbudowana przez Karla Friedricha Schinkla w 1806 roku i składa się z czterech posągów reprezentujących Pokój, Władzę, Sprawiedliwość i Waleczność.

2. Reichstag

Budynek Reichstagu jest budynkiem niemieckiego parlamentu i jest również znany jako budynek niemieckiego rządu. Został zaprojektowany przez Karla Friedricha Schinkla i jest to budynek w stylu neoklasycznym. Został zaprojektowany w latach 1805-1812, a jego budowa została ukończona w 1894 roku.

3. Pomnik Holokaustu

Pomnik Holokaustu jest miejscem upamiętniającym ofiary Holokaustu i znajduje się w pobliżu Bramy Brandenburskiej. Jest to drugi co do wielkości pomnik Holokaustu na świecie i składa się z pięciu dużych filarów, a każdy z filarów poświęcony jest głównemu regionowi Europy.

4. Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie to miejsce, w którym zbudowano mur berliński. Został zbudowany w 1961 roku, aby podzielić Berlin i był pierwszą barierą graniczną, która została zbudowana po II wojnie światowej.

5. Alexanderplatz

Alexanderplatz jest największym otwartym placem w Berlinie i znajduje się w centrum miasta. Plac otoczony jest wieloma nowoczesnymi budynkami, a na Alexanderplatz znajduje się słynna komunikacja miejska U-Bahn i S-Bahn.

6. Wyspa Muzeów

Wyspa Muzeów to wyspa muzeów na rzece Sprewie i znajduje się w samym sercu Berlina. Na tej wyspie można znaleźć wiele muzeów, w tym Pergamon Museum, Neues Museum i Gemäldegalerie.

7. Katedra Berlińska

Katedra Berlińska to katolicka katedra, która znajduje się w sercu dzielnicy Mitte. Katedra berlińska została po raz pierwszy zbudowana w 1280 roku, ale nowa katedra została później zbudowana w 1926 roku.

8. Lotnisko Tegel

Lotnisko Tegel to lotnisko na przedmieściach Tegel w zachodniej części Berlina i jest głównym międzynarodowym lotniskiem w Niemczech.

9. Brama Brandenburska

Brama Brandenburska jest symbolem Berlina i jest jednym z najbardziej popularnych zabytków w mieście. Znana jest również jako Brandenburger Tor i znajduje się w samym sercu Berlina na skrzyżowaniu ulic Unter den Linden i Friedrichstraße.

10. Ogród Zoologiczny

Ogród Zoologiczny jest ogrodem zoologicznym w Zoologischer Garten Berlin i jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Berlinie. Trzyma się w nim około 6500 zwierząt z ponad 300 różnych gatunków.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobała Ci się ta lista tego, co warto zobaczyć w Berlinie