Kanton – co warto zobaczyć

Turystyka

Guangzhou jest stolicą prowincji Guangdong i jest również trzecim co do wielkości miastem w Chinach. Guangzhou jest jednym ze słynnych miast turystycznych Chin i jest to miejsce, w którym znajdziesz wiele światowej klasy atrakcji.

Jeśli planujesz odwiedzić to miasto, to oto niektóre z najlepszych miejsc, które powinieneś odwiedzić.

1. Jezioro Zachodnie

Jest to piękne malownicze miejsce i jest uważane za jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Guangzhou. Jest również znany jako Yuehai (chiński: 越海).

2. Muzeum Sztuki w Guangdong

Muzeum jest największą galerią sztuki w Chinach i znajduje się w Centralnej Dzielnicy Biznesowej w Guangzhou. Jest to pierwsza galeria sztuki, która została otwarta w Guangzhou.

3. Dzielnica Yuexiu

Yuexiu jest kulturalnym centrum Guangzhou i jest domem dla wielu słynnych świątyń i muzeów. Dzielnica została nazwana na cześć przywódcy rewolucyjnego Yue Fei.

4. Świątynia Guoguandui

Ta świątynia jest połączeniem kultu buddyjskiego i taoistycznego. Jest to świetne miejsce dla tych, którzy chcą odwiedzić świątynie.

5. Centrum Sportowe Tianhe

Tianhe jest głównym stadionem sportowym Guangzhou i został zbudowany w 1998 roku. Był gospodarzem Igrzysk Azjatyckich w 2005 roku i jest również miejscem rozgrywania Guangzhou Triathlon i Guangzhou Biennial Expo.

6. Opera w Guangzhou

Ten budynek opery został zaprojektowany przez I.M. Pei i jest uważany za jeden z najpiękniejszych budynków operowych na świecie.

7. Dworzec kolejowy w Guangzhou

Jest to główny dworzec kolejowy w Guangzhou i znajduje się w centrum miasta. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych stacji kolejowych w Chinach.

8. Międzynarodowy port lotniczy Guangzhou Baiyun

Jest to największe lotnisko w Guangzhou i jest to główne lotnisko miasta. Znajduje się w północnej części miasta.

Wnioski:

Istnieje wiele innych niesamowitych rzeczy do zrobienia w Guangzhou, ale są to najważniejsze miejsca, które musisz odwiedzić. Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego artykułu i pomoże Ci zaplanować podróż do tego wspaniałego miasta.