10 rzeczy, które powinieneś zobaczyć w Phuket

Turystyka

Phuket jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Tajlandii, ponieważ ma wszystko, co turysta chciałby zobaczyć. Istnieje wiele miejsc, które powinieneś odwiedzić w Phuket, ale te, które lubię najbardziej to:

1. Wielki Budda

2. Plaża Karon

3. Plaża Patong

4. Stare Miasto w Phuket

5. Zatoka Phang Nga

6. Wyspa Phi Phi

7. Plaża Surin

8. Wyspy Similan

9. Punkt widokowy Ao Po

10. Muzeum Phuket

Tutaj zamierzam podzielić się z Tobą 10 najlepszymi rzeczami, które powinieneś zobaczyć w Phuket. Jeśli nigdy nie odwiedziłeś Phuket, to brakuje ci czegoś wielkiego. Więc, jeśli planujesz odwiedzić Phuket, to jestem pewien, że pokochasz te miejsca.

Big Buddha:

Jeśli odwiedzasz Phuket po raz pierwszy, wtedy powinieneś zdecydowanie odwiedzić Big Buddha. Jest to ogromny posąg Buddy i znajduje się w Chalong. Jeśli jesteś fanem Buddy, to z pewnością pokochasz to miejsce.

Karon Beach:

Następnym miejscem, które powinieneś odwiedzić, jest plaża Karon. Jest to najbardziej znana plaża w Phuket. Znajduje się ona w południowej części Phuket. Kiedy odwiedzisz tę plażę, będziesz uwielbiał cieszyć się piękną pogodą.

Patong Beach:

Plaża Patong jest również jedną z najczęściej odwiedzanych plaż Phuket. Znajduje się ona w pobliżu miasta Phuket i można tu uzyskać tanie zakwaterowanie. Plaże są czyste i możesz również korzystać z życia nocnego.

Phuket Old Town:

Jeśli odwiedzasz Phuket po raz pierwszy, to powinieneś zdecydowanie odwiedzić Phuket Old Town. Jest to jedno z najstarszych miast Phuket i znajduje się w południowej części Phuket. Posiada wiele zabytkowych budynków, które są warte odwiedzenia.

Zatoka Phang Nga:

Następnie należy odwiedzić zatokę Phang Nga. Jest to bardzo popularna atrakcja Phuket. Możesz cieszyć się pięknymi krajobrazami tutaj i możesz również odwiedzić piękne jaskinie.

Wyspa Phi Phi:

Na koniec powinieneś odwiedzić wyspę Phi Phi. Jest to jedna z najpiękniejszych wysp w Tajlandii. Nie tylko będziesz mógł zobaczyć niesamowite scenerie, ale także będziesz mógł cieszyć się pysznym jedzeniem tej wyspy.

Surin Beach:

Ostatni, ale nie najmniej, powinieneś odwiedzić Surin Beach. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż Phuket i jest to również bardzo znane miejsce do surfowania na świecie. Otrzymasz niesamowite widoki na morze i niebo.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł, a jeśli masz jakieś wątpliwości, to możesz mnie zapytać w sekcji komentarzy.