3 wyjątkowe rzeczy do zrobienia w Burgas

Turystyka

Słowo Burgas jest mieszanką dwóch słów, jedno to Burg, a drugie to Thesaurus. To miejsce znajduje się w bardzo bliskiej odległości od morza i jest pełne atrakcji turystycznych. Kiedy wybierasz się na wakacje, z pewnością musisz odwiedzić to miejsce i cieszyć się różnymi rzeczami.

Oto lista trzech najlepszych rzeczy do zrobienia w Burgas:

Odwiedź twierdzę

Jeśli wybierasz się na wakacje w Bułgarii, to musisz odwiedzić twierdzę Burgas, która znajduje się w odległości 8 km od centrum miasta. Twierdza ta została zbudowana przez Turków i nosiła nazwę Twierdza Vardar.

Twierdza składa się z kilku wież i fortec, które zostały zbudowane w ciągu lat. W twierdzy znajdują się różne muzea i galerie, które pozwolą Ci zapoznać się z historią tego miejsca.

Odwiedź rzymską świątynię

Jest to jedna z najstarszych świątyń, a także jedna z największych na Półwyspie Bałkańskim. Jest to druga co do wielkości rzymska świątynia w Bułgarii. Świątynia znajduje się w centrum miasta i jest w formie greckiego krzyża.

Istnieją różne muzea, które są obecne wewnątrz świątyni, a tym, które jest najważniejsze jest muzeum starożytności. Jest to jedna z najbogatszych kolekcji rzymskich artefaktów.

Odwiedź muzeum wraku statku

Muzeum wraku statku znajduje się w odległości 100 m od portu w Burgas i jest to jeden z najstarszych wraków statków na Morzu Śródziemnym. Muzeum jest poświęcone wrakowi statku i jest miejscem bardzo interesującym.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się powyższy post na temat “3 Unique Things To Do In Burgas”. Z pewnością pomoże Ci to w odkrywaniu i planowaniu podróży.