10 najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Marrakeszu

Turystyka

Marrakesz jest jednym z najstarszych miast na świecie, które zostało zbudowane przez Rzymian w roku 280 n.e. Marrakesz znajduje się w Maroku, około 200 mil na południe od Casablanki i tylko dwie godziny drogi od pustyni Sahara.

Jeśli jesteś turystą odwiedzającym to miasto po raz pierwszy to nigdy nie uwierzysz jak piękne jest to miejsce. Jest to po prostu niesamowite i magiczne, że można zobaczyć starą marokańską architekturę z nowoczesną architekturą.

Istnieje wiele pięknych miejsc w tym mieście, które można odwiedzić, więc omówmy dziesięć najlepszych.

1. Kasbah

Jest to najbardziej popularne miejsce do odwiedzenia w Marrakeszu. Znajduje się na najwyższym punkcie Marrakeszu. Nazwa miejsca oznacza zamek w języku arabskim. Ten piękny pałac ma historię około 400 lat. Jest to jedno z najlepiej zachowanych miejsc historycznych na świecie.

2. Jemaa el Fna

Jemaa el Fna jest największym placem na świecie. Jeśli odwiedzasz Marrakesz to musisz odwiedzić to miejsce. Miejsce to jest pełne ludzi w ciągu dnia i nocy. Znajdziesz tam różne rodzaje straganów z jedzeniem, a najbardziej znanym miejscem jest kasbah.

3. Grobowce Saadytów

Grobowce Saadian są również nazywane Królewską Nekropolią w Marrakeszu. Jest to miejsce pochówku władców Maroka. Znajdziesz tu grobowce sułtanów, królów i królowych tego kraju.

4. Meczet Hassana II

Meczet Hassana II jest najpiękniejszym meczetem na świecie. Jeśli odwiedzasz Marrakesz to nie powinieneś przegapić tego miejsca. Miejsce to zostało zbudowane w 1987 roku, a nazwa meczetu oznacza zwycięski.

5. Palais Jamaïque

Palais Jamaïque jest najpiękniejszym pałacem na świecie. Został zbudowany w XVIII wieku i można w nim znaleźć różne eksponaty królewskich przedmiotów.

6. Ogrody Menara

Ogrody Menara są znanym miejscem w Marrakeszu. W tym miejscu znajduje się wiele pięknych ogrodów. Możesz cieszyć się swoim czasem tutaj, spacerując po ogrodzie.

7. Ogród Majorelle

Ogród Majorelle jest również jednym z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Marrakeszu. Jeśli odwiedzisz ten ogród, dostaniesz różne rodzaje kwiatów.

8. Medersa El-Cadi

Medersa El-Cadi jest jednym z najlepszych Muzeum Sztuki Islamskiej na świecie. Budynek jest jednym z najlepszych przykładów architektury islamskiej.

9. Medresa Ben Youssef

Ben Youssef Medrassa jest najstarszym uniwersytetem w Marrakeszu. Jest to najlepiej zachowany uniwersytet na świecie.

10. Dar el Bacha

Dar el Bacha jest również jednym z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Marrakeszu. To miejsce zostało zbudowane w 2007 roku.