Top 6 miejsc do zobaczenia w Atenach

Turystyka

Czy planujesz odwiedzić Grecję po raz pierwszy lub jesteś regularnym turystą i chcesz poznać różne miejsca w Grecji. Jeśli tak, to zdecydowanie powinieneś odwiedzić Ateny. Ateny to jedno z największych miast Grecji i jest to stolica kraju. W Atenach znajduje się Akropol, Partenon, Agora Rzymska, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panathinaikos, Akademia Muzyczna, Ogród Narodowy i Muzeum Prehistorii Grecji. Omówmy teraz miejsca, które warto zobaczyć w Atenach.

Akropol

Akropol jest najczęściej odwiedzanym i najbardziej znanym miejscem w Atenach. Akropol w Atenach to ogromne wzgórze. Na jego szczycie znajduje się świątynia, która nosi nazwę Partenon. Mówi się, że świątynia została zbudowana przez architekta Phidiasa w V wieku p.n.e.

Igrzyska Olimpijskie

Co cztery lata w Atenach organizowane są Igrzyska Olimpijskie. Olimpiada znana jest również jako Igrzyska Panatenajskie. Igrzyska odbywają się przez okres dziesięciu dni. Stadion jest największym stadionem w Atenach i jest on również wykorzystywany jako miejsce rozgrywania igrzysk.

Plaka

Plaka to stare miasto Aten i jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Atenach. Jest to również jedna z najstarszych dzielnic Aten. Plaka jest pełna wąskich uliczek, a domy znajdują się wzdłuż ulicy.

Muzeum Akropolu

Muzeum znajduje się na Akropolu i jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Atenach. Zostało zbudowane w latach 30-tych XX wieku i muzeum jest również znane jako Muzeum Akropolu. Muzeum jest wypełnione tysiącami posągów, rzeźb i innych artefaktów, które należą do starożytnego świata.

Zappeion

Zappeion to stary budynek, który został przekształcony w centrum kulturalne. Budynek posiada dużą kopułę i jest wykorzystywany do organizowania różnych wydarzeń. Budynek jest również znany jako Odeon Herodesa Atticusa.

Palais des Sports

Palais des Sports jest największą areną sportową w Atenach. Palais des Sports jest również jednym z najpiękniejszych stadionów w Atenach. Może pomieścić 50 000 widzów. Wykorzystywany jest głównie do rozgrywania meczów piłki nożnej.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się post o “Top 6 miejscach do zobaczenia w Atenach”. Wiem, że niektórzy z Was już odwiedzili wymienione miejsca, ale jestem pewna, że chętnie odwiedzicie je ponownie.