Lima – co warto zobaczyć

Turystyka

Lima jest stolicą Peru i miasto jest również znane jako stolica Peru. Ze swoją bogatą historią i kulturą jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. W Limie znajdziesz wiele miejsc, które możesz odwiedzić, aby cieszyć się kulturą, pięknem, jedzeniem i historią miasta. Tutaj powiemy Ci o 10 najlepszych miejscach, które musisz odwiedzić w Limie.

1. Plaza de Armas

Główny plac Limy nazywa się Plaza de Armas i jest również znany jako Plac Katedralny. Tutaj znajdziesz wiele historycznych budynków, w tym kościół San Francisco de Asis, który jest najpiękniejszym kościołem w Limie. Architektura kościoła jest niesamowita i będziesz cieszyć się jego pięknem.

2. Casa de Sinchi Roca

Jednym z ciekawych muzeów w Limie jest Casa de Sinchi Roca. Jest to rezydencja jednej z najbogatszych rodzin Limy. To muzeum jest wypełnione sztuką i obrazami wszystkich znanych artystów, takich jak Diego Rivera i Frida Kahlo. Poczujesz piękno i luksus domu, gdy wejdziesz do tego muzeum.

3. Katedra w Limie

Jednym z najpiękniejszych kościołów w Limie jest Katedra w Limie. Główną atrakcją tej katedry jest jej wieża. Budowa katedry została rozpoczęta przez Hiszpanów i została ukończona przez Włochów. Jest to jeden z najpiękniejszych i najstarszych kościołów Limy.

4. Museo Larco

Museo Larco jest jednym z najważniejszych muzeów w Limie. Muzeum to znajduje się w najstarszej dzielnicy Limy. Znajdziesz tutaj najbardziej starożytne rzeźby i murale Limy.

5. Miraflores

Miraflores jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej luksusowych dzielnic Limy. W tej dzielnicy znajdziesz jedne z najlepszych hoteli i restauracji w Limie.

6. San Isidro de El Paraíso

San Isidro de El Paraíso jest jednym z najlepszych parków w Limie. W tym parku znajduje się wiele pięknych fontann i ogrodów.

7. Palacio de Gobierno

Jest to miejsce, w którym znajduje się rząd. Został on zbudowany w roku 1907 i jest główną siedzibą władzy wykonawczej Peru.

8. Huaca Pucllana

Huaca Pucllana to świątynia i grobowiec, który znajduje się w dzielnicy Callao. Ta świątynia jest największą świątynią w Ameryce Południowej i została zbudowana około roku 1200.

9. La Catedral

La Catedral to katedra, która znajduje się w centrum Limy. Ten kościół jest największym kościołem w Ameryce Południowej i został zbudowany w roku 1570.

10. La Victoria

La Victoria to kościół, który znajduje się w Limie. Jest to najbardziej popularny kościół w Limie.