Rijad – co warto zobaczyć

Turystyka

Rijad jest znany jako stolica Arabii Saudyjskiej, a także stolica Wschodniej Prowincji Arabii Saudyjskiej. W Rijadzie jest wiele atrakcji i jeśli chcesz doświadczyć kultury tego miasta, to jest wiele rzeczy, które powinieneś odwiedzić w Rijadzie.

Oto najlepsze rzeczy do zobaczenia w Rijadzie:

Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah jest pierwszą główną atrakcją turystyczną Rijadu. Jest to luksusowy hotel w Zatoce Arabskiej. Hotel posiada unikalny design, który jest inspirowany tradycyjną arabską architekturą. Hotel został otwarty w 2012 roku.

Ten hotel jest otoczony ogrodami i znajduje się w pobliżu Muzeum Narodowego w Rijadzie. To miejsce jest idealne dla rodzin, które chcą spędzić wakacje w spokojnym otoczeniu.

Al Thumamah House

Dom Al Thumamah położony jest w centralnej dzielnicy biznesowej Rijadu. Jest on uważany za najstarszy dom w Rijadzie. Historia tego domu sięga czasów kalifatu Abbasydów.

Dom został zbudowany przez księcia Abdula Aziza bin Fahda w 1982 roku. Wnętrze domu jest ozdobione arabskimi motywami, a zewnętrzna część domu jest ozdobiona arabską kaligrafią.

Pałac Al Qasr

Jest to największy pałac w Rijadzie. Został zbudowany w 2006 roku i jest otoczony ogrodami. Pałac znajduje się w centrum Rijadu. Jest to również rezydencja saudyjskiej rodziny królewskiej.

Pałac podzielony jest na trzy części, a mianowicie na strefę publiczną, strefę prywatną i strefę oficjalną. Strefa oficjalna to miejsce, gdzie odbywa się główne przyjęcie. W tym pałacu znajduje się również muzeum.

Budynek “Al Mutawa

Jest również znany jako Bank Centralny Arabii Saudyjskiej. Ten budynek jest głównym punktem orientacyjnym w Rijadzie. Jest to również siedziba Saudyjskiego Banku Centralnego.

Ten budynek został zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Davida Adjaye. Nazywa się go również budynkiem banku centralnego Arabii Saudyjskiej, ponieważ jest to jeden z najlepszych budynków Rijadu.

Souk Al Khaireh

Souk Al Khaireh znajduje się w mieście Rijad. Jest to największy rynek Rijadu. Jest to tradycyjny rynek, który powstał w XVI wieku.

Istnieje wiele sklepów na tym rynku i jest to jeden z najstarszych rynków w Rijadzie. Ten rynek jest popularny ze względu na artykuły spożywcze, przyprawy, ubrania, buty, kosmetyki i wiele innych produktów.

Wnioski:

Rijad jest ogromnym miastem i ma wiele rzeczy do zaoferowania turystom. Jeśli planujesz odwiedzić Rijad to proponuję zarezerwować bilety jak najszybciej. Ceny są wysokie i jest wiele pakietów wycieczkowych do wyboru.