10 rzeczy do zrobienia w Dżakarcie

Turystyka

Djakarta jest ogromnym miastem i z pewnością odwiedzisz kilka miejsc, które dadzą ci poczucie odwiedzenia kilku nowych miejsc. Jeśli planujesz podróż do Djakarty i nie wiesz, gdzie iść i co robić, to jesteś we właściwym miejscu. Tutaj zamierzam podzielić się z Tobą 10 niesamowitymi miejscami.

Taman Mini Indonesia Indah

Jeśli jesteś miłośnikiem kwiatów i natury, to miejsce jest idealnym celem dla Ciebie. Taman Mini Indonesia Indah znajduje się w Południowej Dżakarcie i posiada ponad 300 odmian roślin i kwiatów. Odbywają się tam różne pokazy, takie jak pokaz kwiatów, pokaz roślin, pokaz motyli i wiele innych.

Planetarium w Dżakarcie

Jeśli jesteś wielkim fanem astronomii, to miejsce jest właśnie dla Ciebie. Możesz obserwować nocne niebo wszechświata i dowiedzieć się więcej o planetach, gwiazdach, księżycach i wielu innych rzeczach.

Lapangan Bintang

Jest to jeden z największych i najstarszych parków w kraju. Lapangan Bintang znajduje się w Południowej Dżakarcie i ma różne działania i pokazy, takie jak muzyka, taniec, itp.

Park Garduwan

Park Garduwan jest parkiem leśnym i znajduje się bardzo blisko głównej autostrady. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy.

Muzeum Sułtana Iskandara Muda

Jeśli kochasz historyczne rzeczy i chcesz zobaczyć stary pałac, to muzeum jest najlepszą opcją dla Ciebie. Sułtan Iskandar Muda jest trzecim królem Indonezji, a ten pałac jest jednym z najbardziej luksusowych pałaców na świecie.

Muzeum Sriwedari

Jest to buddyjska świątynia i muzeum, a także jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy. Jeśli jesteś miłośnikiem historii i religii, to miejsce jest najlepsze dla Ciebie.

Kraton Ngayogyakarta

Jest to pałac królewski i jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście. Jeśli chcesz odwiedzić pałac królewski, to musisz zarezerwować wycieczkę z wyprzedzeniem.

Centrum handlowe w Yogyakarta

Jeśli jesteś fanem zakupów, to miejsce jest właśnie dla Ciebie. Jest to jedno z największych centrów handlowych w kraju i posiada różne sklepy.

Wnioski:

Jest wiele miejsc do odwiedzenia w Djakarcie, więc mam nadzieję, że podobała Ci się moja lista 10 miejsc. Możesz odwiedzić każde z tych miejsc zgodnie z Twoim życzeniem. Jeśli masz jakieś pytania, to możesz je zadać w sekcji komentarzy poniżej.