Atrakcje Mediolanu – co zobaczyć w Mediolanie

Turystyka

Mediolan, drugie co do wielkości miasto Włoch jest znane z centrów handlowych, sklepów z modą, punktów gastronomicznych i niesamowitej architektury.

Mediolan jest również miejscem, w którym odwiedzający mogą podziwiać dziedzictwo kulturowe Włoch. Istnieją pewne miejsca w Mediolanie, które przyciągają turystów z całego świata.

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych atrakcji Mediolanu, które są odwiedzane przez gości z całego świata.

Opera La Scala

Opera La Scala jest główną atrakcją Mediolanu. Opera może pomieścić 2,500 osób i jest największym teatrem w Europie. Jest to najważniejsze centrum kulturalne Mediolanu.

La Scala została zbudowana w latach 1778-1871, a zaprojektował ją architekt Giuseppe Piermarini. Jej inauguracja nastąpiła w 1836 roku. La Scala jest również siedzibą renomowanej Włoskiej Kompanii Operowej.

La Scala jest ogromną strukturą i jest to główny powód, dla którego Mediolan stał się miejscem turystycznym.

Galleria Vittorio Emanuele II

Jest to największe centrum handlowe w Europie. To centrum handlowe jest drugim co do wielkości na świecie.

Galleria została zainaugurowana w 1883 roku i może pomieścić 4,000 osób. Znajduje się w pobliżu Duomo i Katedry w Mediolanie.

Galleria jest najczęściej odwiedzanym centrum handlowym w mieście i jest również znana jako Centralny Rynek w Mediolanie. Sklepy i stragany w tym miejscu słyną z unikalnego designu.

Piazza della Repubblica

Piazza della Repubblica to kolejna główna atrakcja Mediolanu. Ta piazza jest idealnym miejscem dla osób, które chcą zobaczyć włoską architekturę i kulturę.

Jest to najbardziej znany plac miasta, który został otwarty w 1849 roku. Jest on również znany jako mediolański Piazza del Duomo. Jest to jeden z najstarszych placów Mediolanu, a włoską architekturę renesansową można zobaczyć na fasadzie Duomo.

Duomo

Duomo to katedra znajdująca się w Mediolanie. Katedra została zbudowana przez architekta Arnolfo di Cambio i została ukończona w 1386 roku. Katedra jest również znana jako Basilica de San Lorenzo.

Katedra w Mediolanie jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną miasta. Jest to również największa katedra we Włoszech.

Katedra słynie z niesamowitych marmurowych dekoracji i ma pojemność siedzącą 4 000 osób.

Wnioski:

To są najlepsze atrakcje Mediolanu. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł.