Co zobaczyć w Damaszku, Syria

Turystyka

Jeśli szukasz najlepszych miejsc do odwiedzenia w Damaszku, to zamierzam polecić Ci odwiedzenie kilku najciekawszych miejsc, których nie możesz przegapić podczas wizyty w tym mieście.

Damaszek jest stolicą Syrii i znajduje się w północno-wschodnim regionie kraju. Historia Damaszku sięga XI wieku i był on kiedyś jednym z największych i ważnych miast Bliskiego Wschodu. W Damaszku jest kilka miejsc do odwiedzenia, a ja wymieniłem najciekawsze miejsca do odwiedzenia w tym mieście.

Stare Miasto

Stare Miasto jest sercem Damaszku i na pewno pokochasz to miejsce, jeśli jesteś miłośnikiem historii. Na Starym Mieście znajduje się kilka starożytnych struktur, które zostały zbudowane w XIV i XVI wieku. Niektóre z najbardziej znanych starożytnych budynków Starego Miasta to Meczet Umajjadów, Souq Waqf, Meczet Umajjadów, Klasztor Świętego Symeona, Dom Al-Sahnouneh i Meczet Al-Aksa.

Bab Sharqi

Jest to jedna z najstarszych bram Starego Miasta i znana jest również jako Brama Bab Sharqi. Jest to najbardziej atrakcyjne i popularne miejsce w Damaszku ze względu na unikalną architekturę bramy.

Bazar Mazraa

Jest to najbardziej popularny rynek w mieście i można znaleźć wiele rzeczy na rynku, takich jak tradycyjne ubrania, buty, przyprawy, biżuteria itp. Można tu również kupić kilka pamiątek.

Meczet Umajjadów

Jest to jeden z najbardziej znanych meczetów islamskich na świecie i jest jedną z głównych atrakcji Starego Miasta. Meczet wykonany jest ze złotych i marmurowych kamieni i otoczony jest pięknymi ogrodami.

Cytadela

Cytadela jest jednym z najpiękniejszych miejsc turystycznych w Damaszku i na pewno zakochasz się w jej projekcie. Została ona zbudowana w XIII i XV wieku i jest znana również jako Zamek Królów.

Muzeum Narodowe

W tym muzeum znajduje się wiele reliktów i antyków z różnych epok. Na pewno będziesz zdumiony, gdy wejdziesz do tego muzeum.

Wnioski:

To jedne z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Damaszku i zdecydowanie powinieneś je wypróbować.