Waszyngton – co warto zobaczyć

Turystyka

Waszyngton jest stolicą Stanów Zjednoczonych i najczęściej odwiedzanym miejscem w USA. Ten post jest o tym, co można zobaczyć w Waszyngtonie.

Biały Dom

Biały Dom jest najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Waszyngtonie i możesz uzyskać najlepszy widok tego pałacu, biorąc pakiet wycieczkowy. Będziesz mógł dowiedzieć się więcej o historii tego pałacu.

Biały Dom jest największym i najbardziej imponującym budynkiem w Waszyngtonie. Biały Dom jest drugim domem prezydenta USA.

Wycieczka po Białym Domu

Zwiedzanie rozpoczyna się od Zachodniego Skrzydła, gdzie mieszka prezydent i jego rodzina. Poznasz historię tego miejsca, a także będziesz mógł zwiedzić Gabinet Owalny, Sypialnię Lincolna, Pokój Niebieski, Pokój Czerwony i Skrzydło Wschodnie.

Biały Dom jest drugim co do wielkości domem w USA i pierwszym domem prezydenta Franklina D. Roosevelta.

Capitol Hill

Capitol Hill jest najstarszym i najbardziej widocznym obszarem miasta i jest to również miejsce, w którym spotyka się Kongres. Obszar ten jest bardzo znany ze swojej architektury i posiada wiele historycznych miejsc, które są naprawdę interesujące.

Kapitol jest najstarszym budynkiem legislacyjnym w Stanach Zjednoczonych i posiada wiele ciekawych elementów architektonicznych. Jest tam słynna fontanna o nazwie Reflecting Pool i jest to świetne miejsce na relaks.

Budynek Kapitolu jest największym Kapitolem na całym świecie i znajduje się w środku Capitol Hill.

Pomnik Waszyngtona

Washington Monument jest najwyższym obeliskiem w całych Stanach Zjednoczonych i jest jednym z najbardziej popularnych punktów orientacyjnych w Waszyngtonie. Pomnik ten został zbudowany na cześć założyciela Stanów Zjednoczonych, George’a Washingtona.

Washington Monument znajduje się w samym sercu miasta i jest symbolem Waszyngtonu.

National Mall

National Mall to największy park w całych Stanach Zjednoczonych, a także najbardziej znany i atrakcyjny punkt Waszyngtonu. Park ten jest również największym i najbardziej znanym w całych Stanach Zjednoczonych i znajduje się w nim wiele ciekawych zabytków i budynków.

Muzeum Narodowe Indian Amerykańskich

Muzeum Narodowe Indian Amerykańskich znajduje się w samym sercu National Mall i jest to najciekawsze muzeum w całym kraju. Muzeum to zostało założone w 1968 roku i posiada mnóstwo kulturowych i historycznych artefaktów kultury rdzennych Amerykanów.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “Co zobaczyć w Waszyngtonie”. Wiem, że niektórzy z was już odwiedzili to miejsce i pokochacie to doświadczenie. Jeśli jesteś pierwszy raz odwiedzającym to miejsce to ten post na pewno pomoże Ci wybrać najlepsze miejsca do odwiedzenia w mieście.