Hawaje – co zobaczyć i jak zostać na dłużej

Turystyka

Hawaje to jeden z najbardziej znanych i popularnych kierunków turystycznych. Miejsce to jest wypełnione piękną naturalną scenerią, wspaniałymi plażami, oszałamiającą dziką przyrodą, niesamowitymi zabytkami i wiele więcej. Jeśli jednak jesteś nowy w tym państwie, to możesz nie być świadomy różnych miejsc, które warto odwiedzić na Hawajach.

Oto niektóre z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych miejsc na Hawajach.

Słynna plaża Waikiki

Plaża Waikiki jest znana jako najbardziej znana plaża na Hawajach. Większość odwiedzających Hawaje przyjeżdża tutaj, aby cieszyć się ciepłą wodą, pięknym piaskiem i spędzić wakacje.

Muzeum Starożytności Hawajskich

Jest to pierwsze muzeum na Hawajach i jest wypełnione pięknymi i unikalnymi artefaktami. Większość z tych artefaktów pochodzi od starożytnych Hawajczyków i są to narzędzia, broń, posągi i wiele innych. Muzeum znajduje się w centrum Honolulu i jest otwarte dla publiczności od 1892 roku.

Zoo w Honolulu

Zoo jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych i jest również jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji na Hawajach. W zoo mieszka ponad 200 gatunków zwierząt. Jest to również świetne miejsce na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną.

Rezerwat przyrody w zatoce Hanauma

Rezerwat przyrody jest popularną atrakcją na Hawajach, a także jest to największa rafa koralowa na Pacyfiku. Zatoka Hanauma jest jednym z najlepszych miejsc na Hawajach do snorkelingu.

Plaża Kailua

Plaża Kailua jest jedną z najpopularniejszych plaż na Hawajach. Plaża jest otoczona przez kilka hoteli, a piękne widoki zapierają dech w piersiach. Plaża jest wypełniona palmami, czystym białym piaskiem, a morze wypełnione jest turkusowo-niebieską wodą.

Park Narodowy Haleakala

Park narodowy Haleakala jest najwyższym punktem w stanie Hawaje, a także jest najwyższym punktem w całej Ameryce Północnej. Park jest domem dla świętej góry i jest otoczony przez niesamowite widoki i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Największa wyspa Oahu

Hawaje to jedna z największych wysp na Pacyfiku i jest to również największa wyspa w USA. Oahu jest najbardziej zaludnioną wyspą w państwie i jest również trzecią co do wielkości wyspą w kraju.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Jeśli myślisz o odwiedzeniu Hawajów to te miejsca na pewno sprawią, że Twoja podróż będzie niezapomniana.