Dlaczego powinieneś odwiedzić Aleppo przed powrotem do domu

Turystyka

Zdecydowałeś się odwiedzić nowy kraj i chcesz w pełni cieszyć się swoją podróżą. Ale co jeśli nie masz pojęcia, gdzie się udać? Co jeśli nie wiesz, co tam robić?

Nie masz pojęcia jak się tam dostać, ale mimo to chcesz tam pojechać. Tak nie jest, ale jeśli nie masz pomysłu to pomogę Ci poznać najlepsze miejsca do odwiedzenia.

Aleppo to piękne miasto, jest to trzecie najbardziej zaludnione miasto Syrii, a także drugie co do wielkości miasto Bliskiego Wschodu. Znajduje się w północno-zachodnim regionie kraju. Mieszkańcy tego miasta są znani ze swojej gościnności. Kultura tego miasta jest wyjątkowa i poczujesz się w nim jak w domu.

Mieszkańcy Aleppo są bardzo mili i będą Cię traktować jak własną rodzinę. Jest to świetne miejsce dla odwiedzających turystów, ponieważ będziesz miał szansę cieszyć się pięknem miasta.

Oto najlepsze miejsca do odwiedzenia w Aleppo:

Stare Miasto:

Jest to najstarsza część miasta. Mury starego miasta zostały zachowane przez wieki. Znajdziesz tu pozostałości zabytków, a także słynne meczety miasta. Miasto jest idealnym miejscem do korzystania z życia nocnego. Będziesz miał okazję cieszyć się jedzeniem i piciem wieczorem.

Cytadela:

Jest to największa i najbardziej starożytna cytadela miasta. Jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i będziesz mógł podziwiać piękne widoki na miasto.

Cytadela jest podzielona na trzy części. Znajdziesz tu pozostałości zamku, mury, bramy, meczet, souq i wiele innych miejsc.

Muzeum Oblężenia:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii miasta to powinieneś odwiedzić Muzeum Oblężenia. Poznasz historie bitew stoczonych między mieszkańcami miasta a najeźdźcami.

Beirut Souk:

Beirut Souk jest najstarszym i największym rynkiem w Aleppo. Będziesz mógł cieszyć się tradycyjnym jedzeniem i napojami w tym miejscu.

Al-Ameriyya Mosque:

Jest to największy meczet w mieście. Ten meczet jest również znany jako Wielki Meczet Aleppo.

Bab al-Faraj (Brama Zwycięstwa):

Jest to największa brama miasta. Jest to najstarsza brama miasta, a także jedna z najważniejszych.

Wnioski:

Jestem pewna, że pokochasz Aleppo. Jest to piękne miasto, a jego mieszkańcy są gościnni. Jeśli chcesz zwiedzić więcej niż tylko jedno miejsce to zdecydowanie powinieneś odwiedzić Aleppo.