Co warto zobaczyć w Wiedniu?

Turystyka

Wiedeń jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. I jest to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Znajdziesz tu wiele pięknych rzeczy do podziwiania i jeśli planujesz odwiedzić Wiedeń to możesz spróbować następujących rzeczy.

1. Weź aparat i wejdź na szczyt Stephansdom

Jeśli zaplanowałeś wizytę w Wiedniu to pierwszą rzeczą, która rzuci Ci się w oczy jest słynny kościół Stephansdom. Znajduje się on w północnej części miasta. Jest to gotycka katedra, która została zbudowana w XIII wieku. Kopuła katedry jest jedną z najbardziej niesamowitych struktur architektonicznych. Można zobaczyć piękne malowidła wewnątrz i na zewnątrz kościoła.

2. Odwiedź Kunsthistorisches Museum

Jeśli odwiedzasz Wiedeń, to musisz odwiedzić Kunsthistorisches Museum. Muzeum znajduje się w środku miasta i jest jednym z najbardziej znanych muzeów na świecie. Jest to pierwsze publiczne muzeum sztuki w Austrii. Muzeum posiada kolekcję ponad 300 000 obiektów. Jeśli szukasz czegoś do kupienia to jest to miejsce, które powinieneś odwiedzić.

3. Idź do Hofburga

Hofburg jest oficjalną rezydencją Habsburgów. Jest to jeden z największych i najbardziej imponujących pałaców na świecie. Został zbudowany przez Habsburgów w 1564 roku. W pałacu znajduje się wiele pomieszczeń, a najznamienitszym z nich są Apartamenty Państwowe.

4. Zajrzyj do zamku Belvedere

Jeśli jesteś fanem ogrodów, to musisz odwiedzić Schloss Belvedere. Jest to największy ogród w Wiedniu i jest to również jedno z najpopularniejszych miejsc do wypoczynku w Wiedniu.

5. Ciesz się świątecznymi jarmarkami

Czas Bożego Narodzenia to najlepszy okres na zakupy, jedzenie i zabawę. Jeśli więc jesteś miłośnikiem zakupów, to z pewnością spodoba Ci się wizyta na jarmarkach świątecznych. Na każdym rynku znajdują się różne stragany. Możesz znaleźć piękne dekoracje świąteczne, prezenty i wiele innych rzeczy.

Wnioski:

Jeśli jesteś turystą i planujesz odwiedzić Wiedeń to na pewno spodobają Ci się wyżej wymienione rzeczy. Jeśli jesteś miejscowym, to jestem pewna, że spodobają Ci się również wyżej wymienione rzeczy. Podzieliłem się z Tobą również kilkoma wskazówkami, które pozwolą Ci cieszyć się tym, co najlepsze w mieście.