8 najlepszych rzeczy do zrobienia w Wenecji

Turystyka

Kiedy zdecydowałeś się na podróż do Wenecji, musisz myśleć o tym, co zobaczyć w Wenecji. W tym mieście jest wiele miejsc turystycznych, ale tutaj podzieliłem się listą najlepszych rzeczy do zrobienia w Wenecji.

Piazza San Marco

Jest to największy piazza na całym świecie. To miejsce znajduje się w samym sercu miasta i jest najczęściej odwiedzanym miejscem. Jest to najlepsze miejsce dla ludzi, którzy kochają zakupy, posiada różne punkty handlowe. Jeśli chcesz zrobić zakupy to Piazza San Marco jest najlepszym miejscem.

Rejs po Wielkim Kanale

Jest to najlepszy sposób na odkrycie piękna Wenecji. Możesz zobaczyć najpiękniejszą architekturę i obserwować mieszkańców cieszących się swoim wypoczynkiem. Możesz cieszyć się widokiem Wielkiego Kanału, a jeśli masz szczęście, możesz zobaczyć gondole poruszające się wzdłuż kanału.

Most Rialto

Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwej kultury tego miasta, to powinieneś odwiedzić Most Rialto. Jest to najlepsze miejsce dla fotografów, ponieważ most jest otoczony przez wiele zabytkowych budynków i jest to dobre miejsce do uchwycenia piękna miasta.

Kościoły San Marco

Kościoły San Marco to najlepsze miejsca, aby zobaczyć piękne malowidła i murale. Murale są namalowane na wewnętrznych ścianach kościołów i przedstawiają życie świętych. Możesz również zobaczyć freski z okresu renesansu i obrazy weneckich malarzy.

Wybierz się na wycieczkę do Cannaregio

Jeśli masz łódź, możesz odkryć piękne kanały miasta i możesz zobaczyć wąskie alejki starego miasta. Jest to najlepsze miejsce, aby zapoznać się z prawdziwą wenecką kulturą.

Wybierz się na Sestiere of Castello

Jeśli chcesz iść do Sestiere of Castello, powinieneś zarezerwować wycieczkę i będziesz mógł podziwiać piękne budynki z XVI wieku. Jeśli nie jesteś w stanie zarezerwować wycieczki, to możesz wybrać się na spacer i będziesz mógł zobaczyć piękną architekturę pałaców i budynków gotyckich.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “8 najlepszych rzeczach do zrobienia w Wenecji”. Jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić w tym mieście i podzieliłam się najlepszymi z najlepszych. Jeśli chcesz poznać prawdziwą wenecką kulturę, możesz wybrać się na wycieczkę z prywatnym przewodnikiem.