Po prostu PURO

Budynek hotelowy dyskretnie i z szacunkiem uzupełnił pierzeję staromiejskiej uliczki, bez uciekania się do cytatów i nadmiaru historycznych detali. Bo PURO jest po prostu neutralne.

Ten hotel jest inteligentny i praktycznie samoobsługowy. Mimo tego, że został zrealizowany w nowoczesnych i innowacyjnych technologiach, harmonijnie współgra z historycznym otoczeniem dzielnicy Czterech Świątyń. Zwarta fasada, oblicowana jasnymi płytami kamienia i skomponowana z przesuniętych względem siebie modułów, uzupełnia pierzeję wąskiej ulicy i zmienia się wraz z porami dnia (jest dyskretnie podświetlona).

Dopiero od strony promenady widać, że budynek ma plan litery U, a wewnętrzny dziedziniec otwiera się na pobliskie tereny zielone. Elewacje są w dużej mierze przeszklone, o wyraźnych, horyzontalnych podziałach, a płaszczyzny szkła oddzielają od siebie jedynie wąskie pasy muru oblicowane płytami drewnopodobnymi.

Prześwit w parterze pozwala na swobodną komunikację między ulicą a promenadą, dziedziniec jest ogólnodostępny i otwarty nie tylko dla hotelowych gości. Tym samym dzięki PURO powstał przestrzenny łącznik, ułatwiający komunikację, ale również  scalający tę część promenady ze zwartą, miejską zabudową.

Zapisz

Co zobaczysz

Harmonia i szacunek dla otoczenia – to właśnie wyróżnia hotel PURO na tle innych, śródmiejskich inwestycji.

Obiekt na mapie: